Hulaj dusza, prawa nie ma !

Anna Tarczynska · 21 września 2012

Słyszeliście to? : „Mam w NOSIE literę przepisów. Ważny jest ich duch” .

Kto to powiedział?

Sam Minister Sprawiedliwości. Jarosław Gowin. Komentując zarzuty kierowane pod jego adresem, że złamał prawo, żądając dostępu do sądowych akt sprawy Amber Gold. Podobno jest to niezgodne z ustawą o ustroju sądów powszechnych. Nie wiem. Nie sprawdzałam.

Już na studiach dowiedziałam się o DUCHU prawa. Tzn. o motywach jego ustanowienia, intencjach ustawodawcy itp. Ten duch, jest elementem wykładni przepisów, jeśli coś jest w nich niezrozumiałe. DUCH jest uzupełnieniem PRZEPIS-u, nie może go zastępować.

Minister i to Sprawiedliwości, ma przepis w NOSIE! Wybiera DUCHA. Podobnej  pogardy dla prawa jeszcze z ust rządzących nie słyszałam. Co za brak odpowiedzialności!

 Niestety.

{ 3 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Agnieszka Swaczyna 21 września, 2012 o 21:26

Poczytałam wczoraj wpisy na forum pod artykułem o „naszym” ministrze. Fakt faktem, że w gazecie.pl, ale bardo się zdziwiłam. Spodziewałam się słów poparcia dla ministra, a tu 90% społeczeństwa wyraziło swoje oburzenie. Czyżby zmieniał się stosunek ludzi do prawa? Oby 🙂

Odpowiedz

Paweł Judek | blog o prawie transportowym 23 września, 2012 o 00:24

Rzeczywiście powszechne oburzenie na słowa ministra cieszy. Ale też sama sytuacja pokazuje kompletne niezrozumienie istoty prawa, a tym samym dowodzi, że minister nigdy nie powinien tego urzędu sprawować.

Odpowiedz

Joanna M. 13 grudnia, 2012 o 11:37

Czyli są przepisy prawa, jest i duch prawa. A tego czego mi często brakuje to taki zwyczajny „ludzki pierwiastek” w sądzie. Np. kiedy szczęśliwej, kochającej się rodzinie są odbierane dzieci, bo rodzice zarabiają za mało, wg. sądu nie są w stanie zapewnić im utrzymania. Nikt nie widzi, że dzieci są szczęśliwe, uśmeichnięte i kochane a w placówce zastępczej przeżyją traumę.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez KANCELARIA PRAWNA Anna Tarczyńska Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest KANCELARIA PRAWNA Anna Tarczyńska z siedzibą w Warszawie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem kancelaria@tarczynska.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni Wpis:

Następny Wpis: