Francja wprowadza homoseksualne związki małżeńskie

Anna Tarczynska · 8 listopada 2012

Wczoraj, tj. 7 listopada 2012, francuska Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o homoseksulanych związkach małżeńskich. Związki te będą miały prawo do adopcji dzieci. W styczniu 2013 projekt ustawy ma być głosowany w Parlamencie. Podobno przesądzone jest, że  przejdzie. Gorącym zwolennikiem tej regulacji jest sam Prezydent Hollande.

Sytuacja związków partnerskich jest we Francji uregulowana od 1999r. tj. od czasu gdy został uchwalony słynny PACS – Pacte civil de solidarité.  Czyli teraz czas u nich na następny krok.

A co w temacie u nas?

Nic do przodu. Pojawiły się opinie do projektu złożonego w Sejmie przez PO. Wszystkie negatywne. Zarówno ta najbardziej obszerna – Sądu Najwyższego, jak i te skromniejsze.

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez KANCELARIA PRAWNA Anna Tarczyńska Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest KANCELARIA PRAWNA Anna Tarczyńska z siedzibą w Warszawie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem kancelaria@tarczynska.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni Wpis:

Następny Wpis: