Małżeństwo z o.o.

Anna Tarczynska · 21 listopada 2011

Czy wiesz co jest istotą spółki z o.o.?  Brak odpowiedzialności wspólników za jej zobowiązania. To jest główny powód popularności tych spółek. Chodzi o ograniczenie ryzyka.

Małżeństwo, w którym obowiązuje  wspólność ustawowa, pod wieloma względami przypomina spółkę, ale nie tą z o.o., tylko spółkę cywilną, w której za zobowiązania odpowiadają wszyscy wspólnicy  solidarnie.  Niezależnie od tego, który z nich zaciągnął zobowiązanie.

Oczywiście istnieją sytuacje, w których ustrój wspólności ustawowej będzie dla małżonków optymalny. Jednak w ogromnej ilości przypadków, ustrój ten nie zapewnia bezpieczeństwa majątkowego rodziny i jest źródłem wielu problemów. Dotyczy to w szczególności osób prowadzących działalność gospodarczą.

Pozostawanie we wspólności ustawowej powinno być wynikiem ŚWIADOMEGO WYBORU OBOJGA MAŁŻONKÓW a nie rezultatem braku wiedzy, czy też obawy przed utratą zaufania ze strony małżonka. 

Jestem zdecydowaną zwolenniczką planowania majątkowego w związku. Czy to w partnerskim czy małżeńskim. Polskie prawo daje szereg narzędzi, które umożliwiają takie planowanie i pozwalają na ograniczanie  ryzyka. Na pewno znajdziesz coś dla siebie.

{ 3 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Błażej Sarzalski | Rejestracja spółki z o.o. 1 grudnia, 2011 o 11:15

Kurcze, już myślałem, że przeczytam tutaj coś tutaj o skutkach wyłączenia małżonka od udziału w spółce z o.o. na podstawie umowy spółki (bardzo ciekawy i słabo rozpoznany w praktyce temat) 🙂

Odpowiedz

Anna Tarczyńska | Intercyza Blog 1 grudnia, 2011 o 11:28

no to zapraszam Cię Błażeju abyś gościnnie ten temat u mnie przedstawił 🙂

Odpowiedz

Błażej Sarzalski | Rejestracja spółki z o.o. 2 grudnia, 2011 o 23:42

Z przyjemnością 🙂 Jak tylko coś naskrobię to odezwę się prywatnie.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez KANCELARIA PRAWNA Anna Tarczyńska Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest KANCELARIA PRAWNA Anna Tarczyńska z siedzibą w Warszawie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem kancelaria@tarczynska.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni Wpis:

Następny Wpis: