Jak sprawdzić czy mąż wziął kredyt ?

Anna Tarczynska · 5 października 2012

Jak sprawdzić czy mąż wziął kredyt ?

Gdzie sprawdzić czy żona wzięła kredyt ?

Widzę, że wiele osób szuka odpowiedzi na te pytania.

Odpowiedź jest taka:

Nigdzie, oficjalnie nie możesz tego sprawdzić. Jeśli nie znajdziesz w skrzynce czy szufladzie korespondencji z banku skierowanej do męża/żony, to w zasadzie nie masz jak się dowiedzieć.

Dziwisz się pewnie, jak to możliwe skoro macie wspólność  majątkową?  

Wspólność wspólnością, a wolność  do zaciągania zobowiązań i do tajemnicy – wolnością.

A ile możesz zaciągnąć kredytu bez zgody małżonka?

Tyle ile chcesz. Ile Ci dadzą.

A o tym, kto odpowiada w takiej sytuacji za spłatę pisałam tutaj.

{ 5 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Marek Petz 11 października, 2012 o 13:10

Krótko i zwięźle. Na retoryczne pytania nie ma odpowiedzi, są co najwyżej pewne wskazówki. Chyba Pani Aniu zgodzi się ze mną pani, że w takich przypadkach, to już nie chodzi o kredyt, tylko o brak zaufania?

Odpowiedz

Anna Tarczynska 11 października, 2012 o 15:33

Brak zaufania? dlaczego?

Odpowiedz

Anna Suska/FirmaUk.blog.pl 17 października, 2012 o 17:15

Aniu ciekawy wpis.Myśle,że jest to problem , który bardzo szybko można rozwiązać…
Polska powinna zerknąć na inne kraje europejskie…i wiele luk prawnych , jak i problem , który podjełas w swoim poście rozwiązać korzystając z doswiadczenia sąsiadów.
W UK istnieja agencje tzw kredyt experci.Każda osoba ma u nich „TECZKE”.Kiedy ktos zaciąga kredyt-automatycznie informacje z banku są wysylane do agencji.Co miesiąc agencja dostaje informacje o spłacie.Mało tego agencja posiada informacje o każdym zobowiązaniu finansowym np telefon komórkowy na kontrakt jest zobowiązaniem.Rachunki płacimy po miesiącu-jeśli nie płacimy terminowo -Agencja posiadate informacje.
Jako ciekawostka np agencja nieruchomości może sprawdzić osobe, która zamierza wynajmowac mieszkanie czy aby nie ma problemów finansowych, nie zalega z płatnosciami.
Co ważne każda osoba ma mozliwość sprawdzania swojego konta.Gdy ktoś zgubi dokumenty warto monitorować przez taka agencje czy ktoś nie złożył wniosku o kredyty w naszym imieniu.

Ciekawa jestem czy w Polsce by się to sprawdziło? Tu to działa od wielu lat.

Pozdrawiam
Ania

Odpowiedz

adrian 3 listopada, 2012 o 10:53

No niestety w tym wypadu tylko i wyłącznie liczy się zaufanie do żony. Dowiesz się dopiero jak zacznie zalegać z opłatami i przejmiesz list o tym informujący

Odpowiedz

Joanna M. 13 grudnia, 2012 o 11:30

Dziękuję za wpis! Niestety nie jest dla mnie optymistyczny, jednak dowiedziałam się w końcu jak to jest z zaciąganiem kredytu przez małżonków. Żałuje jedynie, iż nie mam z mężem rozdzielności. Ale jak to się mówi: mądry Polak po szkodzie. Pozdrawiam autorkę bloga!

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez KANCELARIA PRAWNA Anna Tarczyńska Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest KANCELARIA PRAWNA Anna Tarczyńska z siedzibą w Warszawie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem kancelaria@tarczynska.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

{ 1 trackback }

Poprzedni Wpis:

Następny Wpis: